Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması 

Server Gençlik ve Spor Kulübü’müzün “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları” çerçevesinde gerçekleştirdiği, farklı kategorilerde 7’den 70’e yarışma fırsatı veren “Ödüllü Kitap Okuma Yarışmaları” bu yıl da tüm hızıyla devam ediyor.

İlkini, hicri 1434 yılında Ankara Asilder Gençlik ve Spor Kulübü’nün katkısıyla, Ömer Nasûhi Bilmen’in Büyük İslâm İlmihali kitabından düzenlediğimiz yarışmamıza 87.014 kişi katıldı.

Hicri 1435 yılında ise Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu’yla birlikte düzenlediğimiz Kur’an-ı Kerim Meâli konulu yarışmamızı ise 61 ülkeden 174.399 kişinin katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleştirdik.

Hicri 1436 yılında Son Peygamber Platformu’yla birlikte  “Kur’an-ı Kerim’e Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi” kitabından düzenlenen siyer yarışması, toplamda 264.929 kişinin katılımıyla tamamlandı.

Hicri 1437 yılında Son Peygamber Platformu’yla birlikte düzenlenen yarışma, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar tarafından Ufka Yolculuk Kültür Yarışması için özel olarak derlenen “Riyazü’s Salihin’den 1001 Hadis Seçkisi” adlı eserden yapıldı ve tüm dünyadan 359.230 kişinin katılımıyla tamamlandı.

Hicri 1438 Yılında Yarışma Kur’an-ı Kerim Meali konusunda yapıldı. Bu konuda yarışmacılar, ’Feyzü’l-Furkan Kur’an-ı Kerim Meali – Hasan Tahsin Feyizli’, ’Kur’an-ı Kerim Meali – Türkiye Diyanet Vakfı’, ’Kuranı Hakim ve Meali Kerim – Hasan Basri Çantay’ ve ’Kur’an-ı Kerim Meali – Ömer Nasuhi Bilmen’ kitaplarından sorumlu tutuldu.Türkiye ve 75 ülkeden 588 bin 178 kişi katıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir